top of page

"BĄDŹ ŚWIADOMY"

PROJEKT

"Bądź świadomy - edukacja ekonomiczno-prawna" to projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest podnoszenie kompetencji wśród grupy odbiorców.

 

Kwestie prawne oraz ekonomiczne są wyjątkowo skomplikowane i często powodują problemy w normalnym funkcjonowaniu obywatela.

 

Zawiłość przepisów, zaawansowane kwestie gospodarcze czy też złożoność procesów wymagają uproszczenia, ale przede wszystkim odpowiedniego przetłumaczenia na język młodych ludzi, którzy dopiero co będą wchodzić na rynek pracy, stając się pełnoprawnymi obywatelami.

 

To właśnie z chęci przekazywania tej wiedzy i z chęci uczestnictwa w procesie kształcenia młodzieży powstał projekt "Bądź Świadomy".

 

Chcemy wyjść z pomocną ręką do młodszych pokoleń, tak aby mogli równie aktywnie, świadomie i bezpiecznie uczestniczyć w życiu społecznym.

Cykl lekcji został specjalnie wyselekcjonowany i skompresowany tak, aby poruszać tylko najważniejsze kwestie z zakresu prawa i ekonomii oraz  tematy dotykające bezpośrednio młodych ludzi.

TEMATY PRAWNE

PRAWO

PRACY

PRAWO

KONSUMENTA

WŁASNOŚĆ

INTELEKTUALNA

Dzięki pełnemu cyklowi tych 6 lekcji wierzymy, że każdy uczestnik podniesie swoje kompetencje w tych obszarach, nabędzie nowych umiejętności oraz, jak głosi nazwa tego projektu, będzie świadomy praw i obowiązków.

TEMATY EKONOMICZNE

BUDŻET

OSOBISTY

FINANSE

PUBLICZNE

MŁODA

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Konspekty lekcji zostały napisane przez ekspertów z danych branż. Priorytetowo potraktowano dopasowanie przykładów i języka do poziomu odbiorcy, tak aby mógł aktywnie uczestniczyć w lekcji oraz nie gubić się w morzu słów z podręczników akademickich.

 

Zajęcia prowadzoną doświadczeni specjaliści z danej dziedziny, wyselekcjonowani z grup nauczycieli, szkoleniowców oraz mówców.

Zapraszamy do współpracy szkoły, dyrekcje, nauczycieli, instytucje edukujące oraz przede wszystkim... uczniów.

Zgłoś szkołę do udziału w projekcie.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dziękujemy za przesłanie!

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
  • Instagram
Fio.png

Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020

Projekt pod patronatem:

men.jpg
bottom of page